Pep Boneta Lecture

Prague City Library – Small Cinema
Monday 27.9.2021 at 19:00
400 ASA Agency invites you to a lecture by a world-renowned Spanish photographer Pep Bonet, a founding member of photo agency Noor Images. He is a Nikon Europe Ambassador.
His longer-term projects focus on African issues, with his most well-known project being “Faith in Chaos”, a photo essay on the aftermath of the war in Sierra Leone. Pep’s ongoing work around the globe on HIV/Aids and identity has led to several photography books and many exhibitions worldwide.
He is also known for a long-term reportage on the rock ‘n roll band Motörhead. Pep spent many years (2008-2015) on the road with Lemmy Kilmister, the legendary singer of the band, and created an exceptional visual document of the many hours spent on the road with Motörhead.
Pep crafted himself into shooting documentaries. This resulted in several short and long documentary films, amongst which the award-winning ‘Into the Shadows’. Pep’s work has been recognized with many industry awards including three World Press Photo awards. He is the author of many books.
The lecture will be followed by a question-and-answer session.
Admission: 130 Kč
Reduced and student admission: 100Kč
Tickets are sold at: https://goout.net/cs/listky/pep-bonet/osvj/
Post a Comment

Zveme vás na přednášku světoznámého španělského fotografa a filmaře Pepa Boneta.
Pep Bonet je známý fotograf a filmař, zakládající člen významné mezinárodní fotografické agentury NOOR Images a Nikon Europe ambasador. Specializuje se na dlouhodobé dokumentární projekty, zejména z Afrického kontinentu. Jeho nejznámější dílo-projekt “Faith in Chaos” je fotografická esej zobrazující následky občanské války v Sierra Leone. Jeho práce na témata HIV / AIDS a identity vedla k několika knihám a světovým výstavám. Pep Bonet je známý rovněž pro svoji reportáž o rockenrollové skupině Motorhead. Strávil několik let (2008-2015) na turné s Lemmy Kilmistrem, legendárním zpěvákem této kapely a vytvořil naprosto výjimečný vizuální dokument skupiny Motorhead. Jeho nejnovější kniha Hellbangers dokumentuje heavy metalovou komunitu v Botswaně.
Pep je držitelem třech cen World Press Photo a mnoha dalších významných ocenění. V letech 2005 a 2007 obdržel W. Eugene Smith Humanistic Grant in Photography. Je průkopníkem video reportáže ve fotožurnalismu. Mimo jiné drží národní rychlostní rekord Španělska ve windsurfingu a tento sport rovněž dokumentuje. Žije na Malorce.
Přednáška se bude konat v anglickém jazyce, a bude tlumočena do češtiny. Po přednášce bude následovat diskuse s autorem.
Přednáška se koná v rámci projektu Světová dokumentární fotografie v Praze, za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy a pod záštitou radní pro kulturu Hany Třeštíkové.
Základní vstupné: 130 Kč
Snížené/Studentské vstupné: 100Kč
Předprodej na GoOut: https://goout.net/cs/listky/pep-bonet/osvj/
Post a Comment

© 2020 400 ASA