a

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adicing elit ut ullamcorper. leo, eget euismod orci. Cum sociis natoque penati bus et magnis dis.Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet. Leo, eget euismod orci. Cum sociis natoque penati bus et magnis dis.Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet.

Karel

Karel Cudlín

Czech Republic

Karel Cudlín  přišel na svět v rodině lékaře a úřednice na pražském Žižkově. Po maturitě na gymnáziu  studoval střední školu sociálně-právní . Absolvoval katedru fotografie pražské FAMU, kde se stal posléze docentem. Spolupracuje s vydavatelstvími, televizními a filmovými produkcemi v České republice i v zahraničí. V letech 1997 až 2003 byl jedním z oficiálních fotografů prezidenta Václava Havla. Zabývá se převážně dokumentární fotografií.

V soutěži Czech Press Photo získal již šestnáct ocenění. V roce 2008 obdržel výroční cenu Revolver Revue, s kterým spolupracuje déle než čtvrt století. Působil i v redakcích Mladého světa, Lidových novin, Respektu a v agentuře ČTA. Tvoří v cyklech, jakými jsou například odchod sovětských vojsk z Československa, komunistické slavnosti, Lucerna, Romové, Uprchlíci, Ukrajina, Izrael anebo Národní divadlo (v roce 2005 vyšlo knižně). Monografie mu vydalo nakladatelství Torst (2001 a 2016).

Projekty

© 2020 400 ASA